گاهی اولیاء خدا با قاطعیت مطالبی را می‌گویند که برای دیگران چندان واضح نیست و انسان متحیر می‌شود که منشاء این قاطعیت چیست؟ این اطمینان قلبی برای تبشیر مؤمنان از کجاست؟ شاید خیلی هم مهم نباشد که طریق هدایت اولیاء الله چگونه است مهم این است که آنکس که مؤمن باشد خدا قلب او را هدایت خواهد کرد.

وَ مَنْ یُؤْمِنْ بِاللَّهِ یَهْدِ قَلْبَهُ (۱۱ التغابن)»

حجت‌الاسلام فلسفی در کتاب خاطرات خود نقل می‌کنند:

وقتی مرحوم مطهری [از پاریس] برگشت به دیدن ایشان رفتم؛ دیدم آقای مطهری می‌گوید: آقا من مبهوت هستم» گفتم: چرا؟» گفت: تصمیمی که امام گرفته، با این همه نظامی‌های تا دندان مسلح، با آن همه حمایت‌های آمریکا، انگلستان و فرانسه،‌ نتیجه چه خواهد شد؟ آیا واقعا این تصمیم برای ما موفقیت پیش می‌آورد؟»

ایشان می‌گفت: به امام گفتم: آقا خطر خیلی مهم است، خودتان را چطور می‌بینید؟ امام در جواب فرمود: علی‌التحقیق پیروزیم!»

شهید مطهری می‌گفت: یک غیر از یک کاسب است که این حرف را بزند. دیدم از یک طرف امام خمینی است، عظمت دارد و من نمی‌توانم از ایشان بپرسم چرا پیروزیم؟ ولی پرسیدم: آیا به محضر امام عصر شرفیاب شدید و او این خبر را داده است؟ امام نفی و اثبات نکرد و فقط گفت: قطعا پیروزیم.» گفتم: الهامی به شما شده است؟ گفت: قطعا پیروزیم» از هر دری که من وارد شدم؛ ایشان نگفت که واقعیت چیست؟ ولی همچنان با قاطعیت می‌گفت: پیروزیم و اعتنا به این همه تانک و توپ و نظامی و غیره نکنید، علی التحقیق پیروزی با ماست.»

شهید مطهری با حال بهت این سخنان را به من گفت و خود متحیر بود. می‌گفت: من نفهمیدم امام از چه منشأ و منبعی به این حقیقت رسیده است.»

مبنع: خاطرات و مبارزات حجت‌الاسلام فلسفی، ص: ۴۳۱.

مطالب مرتبط:
پیشگویی‌های رهبری

به شرح حال بپیوندید

شرح حال در ایتا

شرح حال در سروش

شرح‌حال در تلگرام

حافظه تاریخی قسمت ۱۱ ( مقاله مذاکره مستقیم با آمریکا)

علی‌التحقیق پیروزیم

دفترچه قانون یا کتاب داستان‌

امام ,» ,مطهری ,حال ,ایشان ,می‌گفت ,شرح حال ,پیروزیم » ,علی‌التحقیق پیروزیم ,» شهید ,این همه

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

متوسلین به حضرت زینب سلام الله علیها تراوشات مغز یه آدم ساده آشپرخونه تحول دوباره مطالب اینترنتی مطالب اینترنتی خودرو و مکانیزمهای آن داروخانه اینترنتی کوکاکولا آرمان سازه پدیده Oxynet | اکسينت